![](https://artvinde-egitim.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/antalyada-sahillerdeki-bayram-yogunlugu-yaz-aylarin-aratmadi-0-3S1YM19Y.jpg)
Antalya’da Ramazan Bayramı’nın 1’inci günü vatandaşlar, havanın parçalı bulutlu olmasına rağmen dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne akın ederek denizin keyfini çıkardı
![](https://artvinde-egitim.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/antalyada-sahillerdeki-bayram-yogunlugu-yaz-aylarin-aratmadi-1-69wFbh5y.jpg)
Hava sıcaklığının 24 derece ölçüldüğü kentte yaşanan yoğunluk yaz aylarını aratmadı.
![](https://artvinde-egitim.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/antalyada-sahillerdeki-bayram-yogunlugu-yaz-aylarin-aratmadi-2-92m93etz.jpg)
Turizmin başkenti Antalya’da bayram hareketliliği başladı. Ramazan Bayramı’nın 1’inci gününde kentte hava sıcaklığı 24 dereceye kadar çıkarken, nem oranı yüzde 59 olarak kayıtlara geçti.
![](https://artvinde-egitim.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/antalyada-sahillerdeki-bayram-yogunlugu-yaz-aylarin-aratmadi-3-nvXSYPvN.jpg)
Deniz suyu sıcaklığı ise 22 derece ölçüldü. Havanın parçalı bulutlu olmasına rağmen vatandaşlar ve turistler Konyaaltı Sahili’ne gelerek denizin keyfini çıkardı.
![](https://artvinde-egitim.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/antalyada-sahillerdeki-bayram-yogunlugu-yaz-aylarin-aratmadi-4-jqN1lbzb.jpg)
Bazı vatandaşlar sahilde piknik yapmayı tercih ederken, bazıları da seyir terası varyantlardan manzarayı fotoğrafladı. Birçok turist ise sıcak kumsalda güneşlenmeyi tercih etti, bazıları da kitap okudu.
![](https://artvinde-egitim.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/antalyada-sahillerdeki-bayram-yogunlugu-yaz-aylarin-aratmadi-5-Mr8cSzJh.jpg)
Ramazan Bayramı dolayısıyla sahilde yaşanan yoğunluk yaz aylarını aratmadı. Yaşanan yoğunluk havadan dronla da görüntülendi.
![](https://artvinde-egitim.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/antalyada-sahillerdeki-bayram-yogunlugu-yaz-aylarin-aratmadi-6-d5HDmWmJ.jpg)
Denize girmek için sahile gelen Bilal Kotan, “Bugün hava çok güzel, sabahları her gün gelirim.
![](https://artvinde-egitim.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/antalyada-sahillerdeki-bayram-yogunlugu-yaz-aylarin-aratmadi-7-s1VxBxas.jpg)
Bayram dolayısı ile yoğunluk var. Yaz aylarına doğru daha da kalabalık olur.
![](https://artvinde-egitim.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/antalyada-sahillerdeki-bayram-yogunlugu-yaz-aylarin-aratmadi-8-vTfygzbk.jpg)
Deniz suyu ısındı sayılır. Antalya’nın denizini çok beğeniyorum. Yüzdükçe yüzmek istiyorum” dedi.