Bugünden İtibaren Geçerli Olacak: Dev Market Zincirinde Nakit Ödeme Kaldırıldı

Türkiye’nin en büyük market zincirleri arasında yer alan BİM, ‘ekonomik süpermarket’ konseptinde yakaladığı başarının ardından sosyoekonomik olarak daha üst kesime hitap edebilmek amacıyla geçtiğimiz yıllarda File Market atılımına girişmişti.

Gurme market konseptiyle yola çıkan File Market için bir dizi yeni karar alan BİM Birleşik Mağazalar A.Ş., yan kuruluşu olan File marketlerde bu hafta itibarıyla nakit ödemenin kaldırıldığını duyurdu.

SADECE KARTLA ÖDEME GEÇERLİ OLACAK

Türkiye’de her geçen gün kredi ve banka kartı ile yapılan harcamaların tutarı artarken, nakit ödemenin ekonomideki payı kesintisiz şekilde düşmeye devam ediyor.

Özellikle market gibi hızlı alışveriş alanlarında nakit ödeme yapmak, para üstü alınması nedeniyle büyük bir kesintiye ve kasalarda uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyor. Bu durumun önüne geçmek amacıyla BİM tarafından başlangıçta File marketlerde geçerli olacak bu uygulama ile, nakit ödemeyle alışveriş yapılamayacak.

NAKİT ÖDEME YASAĞI BİM MARKETE TAŞINABİLİR

Kararın ilk aşamada yalnızca ‘deneme’ amaçlı uygulanacağı ve bu nedenle File marketlerde geçerli olacağı belirtilirken, uygulamaya yönelik pozitif dönüşler ve anlamlı bir başarının yakalanması halinde, nakit ödeme yasağının şirketin amiral gemisi BİM marketlerde de geçerli olabileceği belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada “Sevgili müşterilerimiz 08.07.2024 tarihinden itibaren bu mağazamızda yapılan alışverişlerde daha pratik, hızlı ve hijyenik bir alışveriş deneyimi yaşamanız amacıyla sadece kredi/banka kartları ile ödemeye geçilecektir” ifadeleri kullanılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x